2018/2019

Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy
informuje o inauguracji 
roku szkolnego 2018/2019 w dniu 03.09.2018 r.

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Pałecznicy

 Godz. 8:00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Pałecznicy

 Godz. 9:00  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 (sala gimnastyczna)

Punkt Przedszkolny w Nadzowie

Godz. 8:00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Pałecznicy

 Godz. 9:30  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Punkt Przedszkolny w Czuszowie

8:15 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Klimontowie

9:45 – Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Filia Szkoły w Ibramowicach

10:30 – Msza Święta ( sala gimnastyczna w szkole)

11:00 – Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

O godz. 10:00 z przystanku Czuszów Kresy  ruszy  autobus szkolny.

Trasa autobusu:
Czuszów Kresy – Czuszów Zagaje – Nadzów Szkoła – Sudołek – Gruszów – Ibramowice – Pieczonogi – Ibramowice

W dniu  03.09.2018r. dowóz uczniów do Samorządowej Szkoły Podstawowej
w Pałecznicy realizowany będzie następująco:

1) Wyjazd 7:10 

Pałecznica Słoneczna – Lelowice, Lelowice Kolonia, Lelowice Kołek – Pamięcice Bidziny – Pamięcice Wieś – Szkoła

Pamięcice Noga – Solcza – Niezwojowice – Winiary Rynek (zawraca) – Winiary Raś – Szkoła

2) Wyjazd 7:30

Baranów – Winiary Rondo Przy Szkole – Bolów – Łaszów – Szkoła

3) Wyjazd 7:30

Czuszów Kresy – Nadzów – Sudołek – Szkoła

4) Wyjazd 7:30

Pieczonogi – Ibramowice – Zosin – Gruszów – Szkoła

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Dzień Sportu Na Orliku

Informacja dla Rodziców

Dyrekcja Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy zaprasza wszystkich Rodziców na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2018/2019

  • 24 września 2018 r.; godz. 16.15; Szkoła Filialna w Ibramowicach
  • 25 września 2018 r.; godz. 16.15; Szkoła w Pałecznicy

Światowy Dzień Przedszkolaka

Światowy Dzień Psa

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt 04  października 2018 r. w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Psa. Przedszkolaki przyniosły swoje pieski pluszaki, odbyły się zajęcia na temat tych wspaniałych czworonogów. Dzieci poznały różne rasy psów oraz dowiedziały się, że psy mają doskonały węch i słuch, dlatego pracują w policji, ratują ludzi oraz pomagają niewidomym w codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się  także, co najbardziej lubią jeść psy oraz jak należy o nie dbać, by były zawsze zdrowe i szczęśliwe. Dzieci wysłuchały także zagadek dotyczących różnych psich ras, kolorowały duże i małe czworonogi, a na koniec  ze  swoimi maskotkami pieskami   same zamieniły się w psy.  Hau Hau !

Udział w pokazie cyrku „SZOK”

04 października 2018 r. w naszej szkole  gościliśmy  cyrk „Szok” . Przedszkolaki i uczniowie obejrzeli ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów  przedszkolaki i uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artystka pojawiła się z wężem na rękach i wyszła do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc i biorąc na ręce długiego pytona. Były również pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki, jazdy piesków  na miniaturkowym rowerku. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu, do zabawy zostali również włączeni nauczyciele. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń  i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.

OD CZWARTEGO ROKU BEZ KSIĄŻECZKI ANI KROKU

Dnia 24.10.2018 r. wszystkie czterolatki wzięły udział w gminnej akcji czytelniczej;
„Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. Jej głównym celem jest przybliżenie idei czytelnictwa wśród najmłodszych oraz ukazanie korzyści z głośnego czytania dzieciom wśród ich rodziców. W ramach tej akcji rokrocznie każdy czterolatek z gminy zostaje obdarowany książką. W programie uroczystości było:

– powitanie przybyłych gości,

– odśpiewanie piosenki akcji czytelniczej „Cała Polska Czyta Dzieciom”,

– głośne czytanie „ Lokomotywy” J.Tuwima,

– wręczenie książeczek dzieciom,

– zabawy dla dzieci z animatorem,

– słodki poczęstunek.

Akademia z okazji 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża

 18 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Ibramowicach, miała miejsce uroczysta akademia z okazji 40. rocznicy wyboru kardynała  Karola Wojtyły na papieża, który obrał sobie imię: Jan Paweł II. Uczniowie klas IV-VII wraz z P. D.Herchel  przypomniały zgromadzonym najważniejsze wydarzenia z życia tego niezwykłego człowieka. Akademia podzielona została na dwie części: pierwsza: recytatorsko- deklamacyjna przedzielona została piosenkami, takimi jak: „Kim jest ten człowiek”; „Wadowice”; „Barka’; „Nie ma lepszego”; ”Kochamy Cię”. W trakcie prezentacji pojawiały się na ekranie zdjęcia, przedstawiające Jana Pawła II w różnych sytuacjach życiowych( prezentacja przygotowana przez P. M. Pączkowską). Druga część to projekcja filmu : „Jan Paweł II. Historia papieża Polaka.”Na zakończenie, uczeń kl. VII wyrecytował:” Niech dzisiejsza rocznica zmobilizuje nas do modlitewnej wdzięczności za dar Ojca Świętego Jana Pawła II. Niech nie będzie tylko wzruszającym wspomnieniem historycznego wydarzenia, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą wytrwale nam wskazywał. Niech nasza postawa zakorzeniona          w wierze, miłości – zaowocuje uczynkami życia autentycznie chrześcijańskiego.”

Ślubowanie klasy I

   15 października 2018 r. to ważną data dla uczniów klasy pierwszej,  bowiem w dniu tym odbyło się ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy.

   Obecni na uroczystości goście gorąco powitali małych bohaterów – uczniów klasy I wraz z wychowawczynią.  Pierwszaki pokazały, że są gotowe do pasowania na uczniów. Mimo stresu świetnie poradziły sobie z programem artystycznym. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

Zebranie z wychowawcami w klasach

Dyrekcja Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy zaprasza wszystkich Rodziców na zebranie z wychowawcami w klasach.

13.11 2018 r. Szkoła w Pałecznicy

Godz. 16.00 – klasy I – IV

Godz. 16.40 – klasy V-VIII i III gimnazjum

14.11 2018 r. Szkoła Filialna w Ibramowicach

Godz. 16.00 – klasy I – IV

Godz. 16.40 – klasy V – VII

W Domu Wczasów Dziecięcych „Pałac Tatrzański”

W dniach od 05 do 09 listopad 2018 r. uczniowie naszej szkoły z klas VB, VI, VII oraz VI i VII Szkoły Filialnej w Ibramowicach uczestniczyli w szkolnej wycieczce turystyczno – krajoznawczej do Kościeliska. Pierwszego dnia pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych „Pałac Tatrzański”uczniowie mieli okazję poznać historię miejscowości Kościelisko, uczestnicząc zarówno w zajęciach warsztatowych z zakresu regionalizmu, historii budownictwa i kultury Podhala, jak i pieszej wycieczce na Śmiechówkę.

Następnego dnia uczniowie odbyli wycieczkę do Multimedialnego Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie mogli poznać najnowocześniejsze interaktywne sposoby i metody prezentacji fauny i flory Tatr. Jedną z największych atrakcji tej wycieczki było zwiedzanie siedziby Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego połączone z pokazem i demonstracją możliwości technicznych śmigłowca ratunkowego TOPR. Pokaz prowadzony był przez licencjonowanych pracowników TOPR, a uczniowie mieli okazję wejść na pokład śmigłowca i poznać najnowocześniejsze techniki ratownictwa stosowane w górach.

Kolejnego dnia uczniowie pokonali szlak nad Smreczyński Staw, (1226 m n.p.m.), a następnie mieli okazję odpocząć i posilić się w schronisku wysokogórskim na Hali Ornak. Tego samego dnia wzięli również udział w multimedialnych zajęciach edukacyjnych, na których odbyła się projekcja filmów w technologii 3D przedstawiających najbardziej popularne szlaki tatrzańskie oraz pokaz fotografii przedstawiających faunę i florę Tatr.

Następnego dnia odbyła się wycieczka na Gubałówkę traktem Królewskim i Szlakiem Papieskim przez Butorowy Wierch, a następnie zjazd kolejką linowo – torową do Zakopanego. Tego dnia uczniowie mieli również okazję wziąć udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych na kompleksie basenów termalnych w Chochołowie oraz na obiekcie Orlik.

Każdego dnia odbywały się dyskoteki, nauka tańca i przyśpiewek góralskich, zajęcia warsztatowe z zakresu malowania na szkle oraz tkactwa. Każdy uczestnik tychże zajęć otrzymał na pamiątkę pracę własnoręcznie wykonaną. W godzinach popołudniowych prowadzone były rozgrywki i turnieje sportowe, a w czwartkowy wieczór przepiękna aura pozwoliła na wspólną pożegnalną biesiadę przy ognisku u stóp majestatycznego. Giewontu.

Ostatniego dnia pobytu uczestnicy wycieczki mieli czas na zwiedzanie Zakopanego, spacer po Krupówkach oraz zakup pamiątek. Przepiękna pogoda w czasie pięciodniowego pobytu pozwoliła na zrealizowanie wszystkich założonych punktów programu, dzięki czemu uczniowie przywieźli do domów niezapomniane wrażenia z jakże przepięknych o tej porze roku Tatr.

Kierownikiem wycieczki był Pan mgr Jacek Ptak, a opiekę nad uczniami sprawowały: Pani mgr Andżelika Konderak oraz Pani mgr Beata Ptak.

Poniżej podajemy linki do albumów foto, dokumentujących każdy dzień pobytu:

Wycieczka na „Śmiechówkę”.

W Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Na pokładzie śmigłowca Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wycieczka nad Smreczyński Staw.

Zajęcia warsztatowe – „malowanie na szkle”.

Na placu zabaw w Kościelisku.

Wycieczka na Gubałówkę.

Warsztaty tkackie.

Góralski strój ludowy.

Góralska posiada przy ognisku.

Nasz wolny czas. Dyskoteki, prezentacje, nauka piosenek.

Ostatni dzień – czas pożegnań i podziękowań.

Wyjazd do teatru

19 listopada 2018  wyjazd kl. IV,V i VI Filii w Ibramowicach do Krakowa.

   Był to wyjazd programowy dla uczniów szkoły podstawowej na spektakl teatralny na podstawie książki Andrzeja Maleszki ,,Magiczne drzewo. Czerwone Krzesło” Teatru Współczesnego w Krakowie. To nasz kolejny już wyjazd pod hasłem ,,Poznajemy teatry krakowskie”.                                                                                                                               Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, które prowadził jeden z aktorów spektaklu, a my mogliśmy poczuć się prawdziwymi aktorami stojąc na prawdziwej scenie i odgrywając zadane nam role. ,,Magiczne drzewo” to opowieść pełna przygód, humoru i czarujących piosenek, która przywołuje na scenę całą masę magicznych sytuacji. Spektakl ten poza warstwą przygodową ma również  emocjonalną o bliskości w rodzinie i problemie  braku czasu dla swoich dzieci. Widowisko to jest idealne dla osób lubiących się śmiać, mających marzenia i swoje małe lęki.                                                                                   Gratulujemy wspaniałego występu i obiecujemy, że nie jest to nasza ostatnia wizyta w tym teatrze.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020

 

Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Jednym z obowiązków szkoły jest  pielęgnowanie tradycji narodowych, dlatego też w dniu 9 listopada 2018 r. spotkaliśmy się na uroczystym apelu z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego. Pięknie rozbrzmiewały w tym dniu pieśni patriotyczne a uczniowie swoją postawą udowodnili, że są prawdziwymi patriotami.

Andrzejki 2018

Andrzejki w Centrum Zabaw dla Dzieci Mililandia w Miechowie

27 listopada 2018 roku dzieci z grupy przedszkolnej 3,4,5,6 – latków wraz z wychowawcami  i  opiekunami udały się na andrzejkowe zabawy do Centrum Zabaw „Mililandia” w Miechowie. W Krainie Dziecięcych Zabaw na przedszkolaków czekały niezwykłe atrakcje: tańce z bańkami mydlanymi, malowanie twarzy, zabawy i wróżby andrzejkowe, dyskoteka przy hitach oraz poczęstunek. Pełni wrażeń i magicznej energii przedszkolaki wrócili do szkoły.

Wizyta św. Mikołaja w Przedszkolu

 

6 grudnia 2018 r.  już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do Przedszkola Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały.  Wcześniej nauczyły się wielu piosenek, które  specjalnie dla niego przygotowały. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek  przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu. Spotkanie  z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.

PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O POWIETRZE

Przedszkolaki wspólnie z rodzicami i nauczycielami zachęcają do kreowania postaw proekologicznych mających na celu poprawę jakości powietrza  dlatego w wrześniu 2018r. został przekazany Punktowi Przedszkolnemu w Pałecznicy oczyszczacz powietrza  przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego –Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Jasełka w Ibramowicach

Jasełka w Czuszowie